EVLİLİKLER NEDEN BİTİYOR? | Sfenks Portal
arama

EVLİLİKLER NEDEN BİTİYOR?

Günümüzde önemli sorunların başında gelen evliliklerin kısa sürmesi, boşanmaların evliliklerden daha çok olması gibi konular herkesin kafasında soru işareti. Hayatımız boyunca beğeniyoruz, seviyoruz ve evleniyoruz.
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • dalanka
  • 1 Star (No Ratings Yet)
    Loading...

Ölene kadar bu yolda yürüyeceğimize söz veriyoruz. Ancak neden çoğumuz bu yolu tamamlayamıyoruz. Hayatımızda en kutsal olan bu görevi neden bitiremiyoruz? Evlilikleri bu kadar bitiren olaylar döngüsü neler? Hepimizin aklından bu sorular geçiyor. Aslında bu sorunun bir çok cevabı bulunuyor.

            Evliliklerin bitmesinin ardında yatan en önemli sebep çiftlerin seks hayatının başarıyla sonuçlanamaması. Cinsellikte kadının ve erkeğin farklı yapıları seks hayatının olumsuz etkilenmesine yol açıyor. Evlilikte kadından istediği doyumu alamayan erkek gözünü dışarıya dikiyor ve aldatmalar başlıyor. Bu da evliliğin bitmesine neden oluyor.

Evliliklerin bitmesinin ardındaki diğer neden de kadının evlilikten sonra kendini salması. Nasılsa evlendim, bu erkek benim rahatlığına giren kadın kendine özen göstermiyor. Flört döneminde gayet bakımlı olan kadın evlilikte kendini salınca, erkek hayal kırıklığıyla  karşılaşıyor ve çevresinde daha güzel ve çekici kadınlara yöneliyor. Bu da evliliklerin bitmesine neden oluyor. evliliklerin bitmesinin nedenlerinden biri de ailelerin evlilik hayatına müdahale etmeleri. Eşler arasındaki en ufak bir sorunun ya da anlaşmazlığın büyüklere taşındığı, büyüklerin bu anlaşmazlıklara müdahale etmesi evliliğin olumsuz sonuçlanmasına neden oluyor. Kötü alışkanlıklarda evliliği öldürüyor.

 Çiftler arasında kadının ya da erkeğin herhangi birinin alkol , sigara gibi kötü alışkanlıkları varsa bu da evliliği uzun sürdürmüyor. Evlilikte erkeğe de çok büyük sorumluluklar düşüyor. Toplumumuzda erkeğin evine, eşine , çocuklarına layık bir erkek olması , evin maddi ihtiyaçlarını karşılaması beklenir.  Bunu yapmayan ya da yapamayan erkek hem toplumun gözünde hem de eşinin gözünde değersiz hale gelir. Kadın evine erkek getirmeyen kocayı istemez ve evliliğini bitirmeye karar verir.  Evliliklerin bitmesinin ardında yatan sebepler bununla da sınırlı değil. Evlilik hayatı boyunca eşler arasında aşağılama, eleştiri hatta erkeğin kadına el kaldırması da evlilikleri bitiriyor.

        Evliliklerin bu kadar kolay bitmemesi için kadının kocasını her zaman değerli hissettirmesi, yatakta her zaman erkeği doyurması, her zaman bakımlı ve kocasını etkileyecek şeyler yapması gerekiyor. Erkeğe düşen görevler ise eşinin maddi ve manevi tüm ihtiyaçlarını karşılaması , karısını diğer kadınlardan daha değerli olduğunu hissettirmesi, eşine ve çocuklarına sahip çıkması gerekiyor.