ÖN SEVİŞME CİNSELLİKTE NE KADAR ÖNEMLİ? | Sfenks Portal
arama

ÖN SEVİŞME CİNSELLİKTE NE KADAR ÖNEMLİ?

Cinsellik kadın erkek , her insanın hayatında var olan durumlardan biri. Hayatımızın her anında karşı tarafa duyduğumuz ilgi, mutlaka cinsellikle sonuçlandırılıyor.
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Star (No Ratings Yet)
    Loading...

Cinsellikte erkekler daha ön planda gibi görünse de kadınlar içinde cinsellik oldukça önemli. Hatta iyi bir sekste kadınlar erkeklerden daha çok zevk alıyor.

 Kadın ya da erkeğin seks esnasında hazzın doruklarına çıkabilmesi ön sevişmeden geçiyor. Peki ön sevişme tam olarak nedir ve cinsellikte ön sevişmenin önemi neden bu kadar önemli?

             Ön sevişme kadın ve erkeğin seks esnasında birbirlerine hazırlanma durumlarıdır. Ön sevişmesiz bir seks nerdeyse düşünülemez. Çünkü ön sevişme ne kadar iyi olursa seksin hazzı da o kadar büyük oluyor. Ön sevişmeyi dokunma, okşama, öpüşme , sürtünme, masaj ve diğer tensel aktivitelerin yer aldığı cinsel isteği arttırıcı ve daha zevkli hale getirici tüm iletişimler oluşturur.

 Ön sevişmeye, hep bir hazırlık dönemi, bir hedefe giden yolda yapılması gereken zorunlu eylemler olarak bakılır. Genç çiftlerde , ön sevişmenin daha çok kadının cinsel birleşmeye hazırlanması için gerekli olduğu inanışı yaygındır. Çünkü erkeklerin cinsel açıdan uyarılması daha hızlıdır. Kısa tutulan bir ön sevişme cinselliği olumsuz etkiler. Çünkü seks sırasında duyulan hazzın daha büyük olması için ön sevişmenin uzatılması gerekir. Dokunma, öpme, sürtünme, fanteziler ön sevişmeyi oluşturur ve bunlar olmazsa cinsellik beklenenin aksine hayal kırıklığıyla sonuçlanır.

 Ön sevişme cinselliğin tuzu biberidir. O olmazsa seks tatsız tutsuz bir yemeğe benzer. Ayrıca kadınlar, ön sevişme olmadan sekse davet edilirse, bu kadını hayal kırıklığına uğratır ve kadın sekste daha isteksiz hale gelir. İsteksiz hale gelen kadın erkeğini mutlu edemez. Sevişmek aceleye getirilmemelidir. Çünkü cinselliğin %90 ‘ı dokunarak haz almak ve dokunarak haz vermektir. Geri kalan %10’ luk kısmı ise penis vajina birlikteliğidir.

       İyi ve yeterli bir ön sevişme ile çiftler hem kendilerini ve partnerlerini keşfedebilirler hem de daha kolay tatmin olabilirler. Ayrıca ön sevişmenin uzatılması , erken boşalmadan , sertleşme sorunlarına , orgazm olamamadan cinsel uyarılma bozukluklarına kadar bir çok cinsel işlev bozukluklarının tedavisinde yardımcı olur. sonuç olarak ön sevişmeler kadını ve erkeği ruhsal ve fiziksel olarak cinsel birleşmeye uygun konuma getiren keyifli bir aktivitedir.