UZUN ÖMÜRLÜ İLİŞKİDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER | Sfenks Portal
arama

UZUN ÖMÜRLÜ İLİŞKİDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Kadın erkek ilişkilerine bakıldığında her zaman aynı şeyi görürüz. Erkekler daha baskın, kadınlar ise daha duygusal.
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • dalanka
  • 1 Star (No Ratings Yet)
    Loading...

Fiziksel farklılıkların yanı sıra karakter farklılıkları da bir hayli olan kadın ile erkekler arasında durum böyle olunca ilişkilerde de kaçınılmaz aksilikler ortaya çıkıyor. Kadın ilişkiye daha duygusal ve romantik bakarken, erkek ise ilişkiye biraz daha mantıklı ve seksofilli  bakıyor. İlişkide ortaya çıkan bu farklılıklar çiftlerin arasını bir hayli açıyor.

              Peki uzun ömürlü bir ilişkiye sahip olmak için neler yapılması gerekiyor? Bu farklılıklar ortadan kalkmıyor mu?  Tabi ki erkek ile kadın arasında bir çok fark var olmasına karşın, ancak kadın ile erkek arasında ortak olan yönlerde var. şimdi sizde uzun ömürlü bir ilişkiye sahip olmak istiyorsanız bu yazımızı dikkatli okumanızı tavsiye ederiz.

Uzun Ömürlü İlişkide Dikkat Edilmesi Gerekenler

1.Saygı:  Eğer ilişkinizin uzun ömürlü olmasını isteyenlerdenseniz kadın ya da erkek birbirinize saygılı olmanız gerekiyor. Karşı tarafın fikirlerine, hayat tarzına, hatta arkadaşlarına bile saygılı olun. Saygı insanı yüceltir.

2.Anlayışlı olun: ilişkilerde yaşanan en büyük sorunlardan biri de çiftler arasındaki anlayış yoksunluğudur. Örneğin; erkek, arkadaşlarıyla dışarı çıkmak istiyor, kadın ise sadece kendisine ilgi gösterilmesini istediğinden erkeğin arkadaşlarıyla dışarı çıkmasına izin vermiyor. Böylelikle çiftler arasında bir tür zıtlaşma oluyor. Bu da ilişkiyi olumsuz etkiliyor. Bir başka örnekte ise tam tersi oluyor. Kadının istediği bir kıyafet var ancak erkek kadının o kıyafeti giymesini istemiyor. Kadın o kıyafeti giymekte diretince de ilişkide kavgalar kaçınılmaz oluyor. Bu yüzden çiftler arasında küçük sorunlardan dolayı ilişkiler son buluyor. Bunu önlemek için ise çiftlerin birbirlerinin isteklerine anlayışla yaklaşmaları gerekiyor.

3. Monoton Olmayın: uzun süreli ilişkiler bir zaman sonra monotonlaşır. Hep aynı konuşmalar, hep aynı yerler , hep aynı hediyeler , hatta hep aynı espriler ilişkiyi durgunluğa götürür ve bu da çiftlerin birbirinden sıkılmalarına sebep olur. bunun önüne geçmek için ilişkinizde daima farklı şeyler yapmaya çalışın. Örneğin; sürekli aynı kafede oturmak yerine , sevgilinizi daha farklı bir yere, örn; yemyeşil doğaya götürüp ona kitap okuyun. Bu örnekleri siz kendiniz çoğaltabilirsiniz.

4.Her Zaman Bakımlı Olun: çiftler ilk çıkmaya başladıklarında her zaman kendilerine bakım yaparlar. Güzel kıyafetler, güzel kokular vb.  şeylerle karşı tarafı elinde tutmaya çalışırlar. Ancak uzun süren ilişkilerde durum böyle olmuyor. İlişkide birbirine alışan çift bir süre sonra kendi haline dönüyor ve birbirlerinin karşısına daha bakımsız çıkıyorlar. Bunu yaparken şunu gözden kaçırıyorsunuz. Çevrede daha bakımlı erkek ya da daha bakımlı bayanlar bulunuyor. Eğer sizde karşınızda ki erkeği ya da kadını çevrenizdeki bu insanlara kaptırmak istemiyorsanız, ilişkinizde daima bakımlı olmanız gerekiyor.

5.Birbirinizi Şımartın: eğer ilişkinizin uzun ömürlü olmasını istiyorsanız, birbirinize değer verdiğinizi küçük hediyelerle gösterebilirsiniz. Karşı tarafa çok büyük hediyeler almanıza gerek yok. Çikolata ya da evde yapılmış bir pasta bile karşınızdaki insanı mutlu etmeye yetecektir. Değerli hissettirmek insanları mutlu eder.