KARARAN PERDELERİ BEYAZLATMAK İÇİN PRATİK ÇÖZÜMLER | Sfenks Portal
arama

KARARAN PERDELERİ BEYAZLATMAK İÇİN PRATİK ÇÖZÜMLER

Yaşanılan evlerde perdesiz cam yoktur herhalde. Her evin penceresi olduğuna göre, o pencerelere takılan bir perde mutlaka oluyor. Tül perdeden tutun da stor perdeye kadar çeşit çeşit perdeler pencerelerimizi süslüyor.
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Karaelmas
  • 1 Star (No Ratings Yet)
    Loading...

   Perdeler de özellikle beyaz ve beyaza tonlarda renkler kullanılıyor. Durum böyle olunca da özellikle kış aylarında yanan sobalar ve kalorifer yüzünden bembeyaz perdeler kararmaya başlıyor. Ev hanımları da kararan perdeleri beyazlatmak için uğraşıyor. Peki sonuç ne oluyor dersiniz? Kararan perdeler ne kadar uğraşılırsa uğraşılsın eski beyazlığına dönmüyor. Peki kararan perdeleri beyazlatmak için neler yapılması gerekiyor?

Kararan Perdeleri Beyazlatmak İçin Pratik Çözümler

1.Bulaşık Makinesi Tableti Kullanma: eğer kararan perdelerinizi beyazlatmak istiyorsanız perdeleri makinaya koyduktan sonra, makinaya deterjan yerine bulaşık tableti koymanız yeterli oluyor. Bulaşık makinesi tableti, gözle görülür şekilde tüllerin beyazlamasını sağlar.

2.Toz Şeker Kullanma: perdelerinizin beyazlamasını istiyorsanız, tül perde yıkarken perdelerin üzerine iki kaşık toz şeker ekleyin. Toz şeker tüllerin beyazlamasını sağlarken, aynı zamanda tüllerin parlamasını da sağlıyor.

3. sirke kullanma: sirke faydalı içeriği ve etkili dezenfektan özelliği sayesinde tüllerinizi beyazlatmaya yardımcı olacaktır. Deterjan gözüne bir miktar sirke koyarak tüllerinizi beyazlatabilirsiniz. Sirke aynı zamanda tüylerinizi yumuşatmaya da yardımcı  olur.

4.kabartma tozu: eğer kararan perdeleriniz varsa deterjan gözüne bir miktar kabartma tozu ekleyin. Kabartma tozu kararan perdelerin beyazlamasını sağlayacaktır.

5.Kaya Tuzu: tül perdeleri beyazlatmak için kullanabileceğiniz doğal bir yöntem de kaya tuzudur. Tül perdelerinizi bir gün önceden kaya tuzu ile ıslatın, tuzlu suyun içinde bir gece boyunca bekletin. Ertesi gün perdelerinizi tuzlu sudan çıkarıp makinenizde yıkayın.