CİLDİ GÜZELLEŞTİREN BİTKİLER | Sfenks Portal
arama

CİLDİ GÜZELLEŞTİREN BİTKİLER

Kadınlar, hayatlarının her anında bakımı ve güzel olmak için bir çok yöntem deneyen yegane varlıklardır. Onlar için güzellik, estetik her şeyden önemlidir.
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Star (No Ratings Yet)
    Loading...

Bunun için de kıyafetten tutun da , makyaj, estetik, güzel kokular ve birbirinden çeşitte ürünler onların vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

 Durum böyle olunca onlar için cilt bakımı önemli bir hal alıyor. Ciltlerini güzel ve canlı tutmak için birbirinden farklı kozmetik ürünlerini denemekten kendilerini alamıyorlar. peki kullandıkları bu ürünler cilt bakımı için ne kadar sağlıklı oluyor?

        Günümüzde gerçekten de birbirinden çeşit kozmetik ürünü bulunuyor. Ancak bu ürünler cildi güzel tutuyor tutmasına ama ürünlerin içinde bulunan kimyasallar cilde pek te yarar getirmiyor. kadınların çoğu ise bu zararı bildikleri halde kozmetik ürünlerinden bir türlü vazgeçemiyor. Çünkü güzel kalmak için bu ürünlere her daim ihtiyaçlari var. aslında kadınlara söylenecek tek şey şu: artık cilt güzelliği için bu kimyasallara ihtiyacınız olmayacak. Çünkü cildi güzel tutmak için doğal bitkiler de yeterli oluyor. Şimdi size cildi güzelleştirmek için hangi bitkileri kullanacağınızı söylemek istiyorum.

     Cildi Güzelleştiren Bitkiler

1. Kayısı Yağı:  cildinizi güzel tutmak için kayısı yağını kullanabilirsiniz. Kayısı yağının en önemli özelliği tüm ciltlere uygun olması. Kayısı yağı A vitamini içeriyor ve cildi nemlendirip, cildi nemlendirip, cilde canlılık ve parlaklık kazandırıyor. Ayrıca gençlerde oluşan akneleri de temizliyor. Ayrıca içinde bulundurduğu kalsiyum, magnezyum, karotin ve betakaroten maddeleri sayesinde kırışıklıkları azaltıyor.

2.Limon ve Yoğurt Karışımı: eğer genç bir cilde sahip olmak istiyorsanız gece yatmadan önce birkaç damla limon ve bir kahve fincanı yoğurdu karıştırıp yüzünüze sürün. Karışımı 15 ve ya 20 dakika yüzünüzde bekletin. Yalnız karışım dudaklarınıza gelmesin.

3.Üzüm Taneleri: Üzümün tanelerini tek tek ortadan bölün ve suyunu yüzünüzde gezdirin. 3 veya 4 tane üzüm tanesi bu işlem için yeterlidir. Bu uygulamayı her sabah veya akşamları uygulamayı unutmayın. Bu cildinize daha taze bir hava katacaktır.

4.Buğday: kuru bir cilde sahipseniz en iyi çözümlerden birisi buğdaydır. Bir avuç kırılmış buğdayı krem haline getirene kadar mikserde karıştırın. Miksere koymadan önce içine 1 çorba kaşığı zeytinyağı koyun. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze sürün ve 15 dakika sonra yüzünüzü yıkayın. Kuru olan cildin yumuşadığını göreceksiniz.

5.Isırgan: ısırgan otu her derde deva. Isırganı kullanmak için ister yemeğini yapın, isterseniz suyunu da içebilirsiniz. Bazı kozmetik ürünlerinde bile ısırganın kullanıldığını görüyoruz. Isırgan cilde daha taze ve daha parlak bir hava katıyor.

6.Bal: Bal, binlerce yıl önce bile kadınların güzelleşmek için vazgeçilmezleri arasındaydı. Doğal olan balı suyla karıştırıp yüzünüze sürdüğünüzde yüzünüzde bir gerginlik ve tazelik hissedeceksiniz.

7.Zeytinyağı: gerçekten organik bir zeytinyağının tedavi edemeyeceği şey yok gibi. Zeytinyağı cilde sürüldüğünde cildi daha parlak ve tazelik kazandırıyor.

8.Kırmızı Biber:  kırmızı biberin kırışıkları iyileştirici gücü olduğunu biliyor muydunuz? Kırmızı biberin içinde bulunan karoten cildinize giden kan miktarını arttırıyor ve kırışıklıkları yok ediyor. ayrıca cildinizi parlak hale getirirken aynı zamanda akneyle savaşıyor.