BİRİBİRİNDEN İLGİNÇ BATIL İNANÇLAR | Sfenks Portal
arama

BİRİBİRİNDEN İLGİNÇ BATIL İNANÇLAR

Batıl inançlara inanır mısınız? Ya da sizin de hiç vazgeçemediğiniz bir batıl inancınız var mı? Dünya’da çoğu insan yaşamını kökeninin nerden geldiği belli olmayan bu kurallara göre oluşturuyor. Batıl inançlar Dünya’da değişiklik gösterse de bu kuralların yaşanacağı sonuçlar nerdeyse aynı.
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Star (No Ratings Yet)
    Loading...

        Batıl inanç dediğimizde akla bir şeyi yapmanın olumlu ya da olumsuz sonuç doğurabileceği için bazı şeylerden vazgeçmek gerektiği gelir. Batıl inanç eğer bir hareketi yaparsak başımıza şunlar gelir gibi bir kehanette bulunur. İnsanlarda bu yüzden kendilerini bu kurallara uymak zorunda hissederler. Ancak Dünya’da o kadar ilginç batıl inançlar var ki siz de duyduğunuzda çok şaşıracaksınız.

               Birbirinden İlginç Batıl İnançlar

1.Bulgaristan: Bulgaristan’daki batıl inançlar oldukça ilginç Bulgaristan’da evlenmemiş bir kadın masa kenarına oturursa evlenecek erkek bulamayacağına inanılıyor. Ayrıca ülkede çirkin çocuklara sahip olmamak için alkol olmayan bardaklar tokuşturulmuyor.

2.İspanya: İspanya’da her ay başı 12 üzüm yemenin bütün yıl şans getireceğine inanılıyor. Bu nedenler İspanyollar her ay saat tam 12’de 12 üzümü afiyetle mideye indiriyorlar.

3.Rusya: Rusya’da birine çiçek verirken çok dikkatli olmanız gerekiyor. Çünkü Rusya’da birine çiçek verirken tek sayılar kadar çiçek vermeniz gerekiyor. Çünkü çift sayıdaki çiçekler sadece cenazelere gönderiliyor.

4. Çin: Çinlilerin batıl inancına göre 4-13-14-23-24 sayıları uğursuz kabul ediliyor. sırf bu sebeplerle Çinliler binalarda ve oda numaralarında bu rakamları kullanmıyorlar.

5. Mısır: Mısır’da birine makas verirken makasın ağzının açık bırakılması kötü şans olarak görülüyor. Mısır’da kabustan korunmak için ise uyurken yastık altına makas koyuluyor.

6.Danimarka: Danimarka oldukça ilginç bir batıl inanca sahip. Danimarkalılar yıl boyunca kırılan porselenleri biriktiriyor ve yıl sonunda aileler toplanıp en çok hangi ailenin porseleninin kırıldığına bakıyor. Kimin daha çok kırık porseleni varsa o ailenin zengin olacağına inanılıyor.

7.Rusya: İlginç bir batıl inanç yine Rusya’dan. Rus kültürüne göre eğer bir şey unutulduğu için eve geri dönülürse evden çıkmadan önce mutlaka aynada kendine bakılması gerekiyor. Yoksa dışarıda bütün işlerinin ters gittiğine inanıyorlar.

8.Güney Kore: Güney Kore’de yeni eve taşınan insanlara hediye olarak tuvalet kağıtları, deterjan ve sabun gibi temizli malzemeleri götürülüyor. Bu hediyelerin Güney Kore’de şans ve eve bereket getireceğine inanılıyor.

9.İsveç: İsveç’te ki tahta kurular iyi şans anlamına geliyor. Hatta İsveç’te bu böcekleri evinizde bulmanız teşvik ediliyor. Bu böceklerden bir tanesi bile size servet getirmek için yeterli oluyor.

10.Haiti: Haiti’de gece yerler süpürülürse ya da karpuzun ucu yenilirse annelerinin öleceğine inanılıyor. Ayrıca bu yerde tek ayakkabı giyildiğinde de annelerinin öleceğine inanılıyor.

11. Hollanda: Hollanda’da yeme kültürüyle ilgili ilginç bir batıl inanç mevcut. Hollandalılara göre yemek masasında şarkı söylemek şeytanı çağırmak anlamına geliyor. Hollandalılar bu yüzden yemek yerken şarkı söylememeye oldukça dikkat ediyorlar.