DÜNYA'NIN EN ZEHİRLİ HAYVANLARI | Sfenks Portal
arama

DÜNYA’NIN EN ZEHİRLİ HAYVANLARI

Dünya’nın en zehirli hayvanlarını tanımaya hazır mısınız? Dünya üzerinde binlerce belki de milyonlarca canlı türü bulunuyor. Bu canlı türlerinden sadece çok azını görme şansı bulabiliyoruz.
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Karaelmas
  • 1 Star (No Ratings Yet)
    Loading...

Görebildiklerimiz belki de canlılar arasında en tehlikesiz hayvanlar olarak karşımıza çıkıyor. Bunlardan en tehlikeli olanları ise en zehirli olanları..

      Dünya’nın en zehirli hayvanları olarak kabul edilen bu tehlikeli varlıklar canlılar için oldukça tehlike arz ediyor. bizde sizin için araştırdık ve Dünya’daki en zehirli hayvanları keşfettik. Dünya’nın en zehirli hayvanlarını gördüğünüzde siz de çok şaşıracaksınız. İşte Dünya’nın en zehirli hayvanları:

Dünya’nın En Zehirli Hayvanları

1.Kutu Denizanası: Katil denizanası da denilen bu tür 1960’lardan bu yana 6.000 insanı öldürmüştür. Bu türün 10 adım yükseğe çıkabilen 15 kolu vardır. Her kolunda 500.000 adet mikroskobik zehirli oklar bulunuyor. Her bir ok 60 insanı öldürebilecek güçte zehir taşıyor. Eğer bu denizanası size iğnesini batırırsa 3 dakika içinde sizi öldürebiliyor. Bu hayvan saydam olduğu için fark edilmesi oldukça zor. Bu hayvan saldırgan değil fakat size iğnesini batırdığında gerçekten tehlikeli. Bu canlıdan korunmanın en iyi yolu ise bu canlıyla doğrudan temas kurmamak gerekiyor.

2.Mavi Halkalı Ahtapot: Bu ahtapot türü Avustralya ve Japonya kıyılarında bulunur. Ahtapot 8 cm çapına sahiptir. Mavi halkaları ahtapotu görsellik olarak daha güzel yapar. Fakat bu görüntüye aldanmamak gerekir. Çünkü bu ahtapotun tek bir ısırığı bile yetişkin bir insanı dakikalar içerisinde öldürebilir. Bu ahtapotun zehri insanın nefesini kontrol eden kasların işlevselliğini yitirmesine sebep olur. bu sebeple insan boğularak ölür.

3. Brezilyalı Gezgin Örümcek:  Bu örümcek türü Brezilya’da Kosta Riko ve Arjantin’de görülürler. Büyüktür, kahverengidir, kıllıdır. Bu örümcekler ayakkabı ve yiyeceklerin arasında gezmeyi severler. Brezilya gezgin örümceklerini kızdırırsanız, sizi arka arkaya defalarca ısırabilir. Bu örümceğin zehri bir insanı 2 saat içerisinde öldürebilir. Fakat bu ölüm oranları yüksek değildir. Çünkü Brezilya’da bu zehrin panzehri vardır.

4.Zehirli Ok Kurbağası: Zehirli ok kurbağası kurbağa türlerinden bir tanesidir. Fakat bu kurbağa çok güçlü bir zehre sahiptir. Zehirli ok kurbağasının zehri dünya üzerindeki bütün canlılardan daha etkili ve daha güçlüdür. Zehirli ok kurbağasının vücudunda bulunan zehir 150 insanı öldürebilecek güce sahiptir. Eğer bu kurbağanın zehri bir insan kanına karışırsa 60 saniyeden daha kısa sürede o insan ölür.

5.Ölüm Avcısı Akrepler: Akrepler sanılanın aksine zararsızdır. Çok az türleri canlılara zarar verir. Fakat akreplerin zarar verenleri de gerçekten tehlikelidir. Tehlike arz eden akrepler sarı renkli akrepler olarak anılıyor ve bu akrepler dünyanın en tehlikeli canlıları arasında yer alıyor. Bu akrepler bir insanı  soktuklarında direk komaya sokarak felç ediyor. ısırdığı canlının sonu da ölümle sonuçlanıyor.

6.Balonbalığı: Balonbalıkları omurgalılar içinde en tehlikeli ikinci hayvan olarak biliniyor. Bu balıklar Japon balığına benziyor ve bu balıklar canlılar açısından büyük tehlike arz ediyor. balon balıkları bir insanı ısırdığında felç ediyor. bu balıkların birçok kurbanı da 24 saat içinde ölüyor.