EN TEHLİKELİ 10 KÖPEK IRKI | Sfenks Portal
arama

EN TEHLİKELİ 10 KÖPEK IRKI

Hayvanlar özellikle de köpekler insanların en sadık dostu olarak bilinir. İnsanlar için özellikle köpekler insanların hayatlarında çok ayrı bir öneme sahiptir. Çoğu insan sırf bu yüzden bu sadık dostları evlerinde bakıyorlar.
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Karaelmas
  • 1 Star (No Ratings Yet)
    Loading...

           Ancak şöyle bir gerçek var ki bazı köpeklerin yanına bile yaklaşılmaması gerekiyor. Çünkü bazı köpekler Dünya’nın en korkunç ve en tehlikeli hayvanları olarak görülüyor. Bu köpek ırkları sadece insanlar için değil diğer canlılar için de bir tehdit unsuru olarak görülüyor. yapılan araştırmalara göre Dünya’nın en tehlikeli köpek ırkı şunlardan oluşuyor.

1.German Stehherds: Alman çoban köpeği olarak bilinen bu köpek ırkı çok zeki ve aynı zamanda çok güçlü bir ırktır. Bu ırk çok tehlikeli olmasına rağmen doğru eğitim aldığında aile için çok sadık olabiliyorlar.

2.Husky: Bu köpekler genelde kızak çekmek için kullanılırlar. Ancak son 20 yılda bu ırk tarafından öldürülen kişilerin sayısı 15 ten fazla olduğu biliniyor. Bu ırkın ağırlıkları 30 kilograma kadar olabiliyor ve iyi eğitim aldıklarında bu köpekler çok sadık olabiliyorlar.

3. Pitbull:  Pitbulların şimdiye kadar 200’den fazla insan ölümüne sebep olduğu bilinmektedir. Bu ırk canlılar için oldukça tehlikeli ve güçlü bir yapıya sahiptir. Ancak bu ırka sahip köpekler sahiplerine oldukça sadık oluyorlar.

4.Dogo: Genellikle beyaz olan bu köpek ırkı fazla bilinmese de güçleri tartışılmazdır. Bu ırka sahip köpekler bir çok yabani hayvanı tek başına avlayabilirler.

5. Great Done: Bu ırk en uzun boylu köpek cinslerinden biridir. Danimarka tazısı olarak da bilinen bu köpek ırkının ağırlığı 90 kiloya kadar çıkabiliyor ve boyları da 112 santime kadar uzayabiliyor. Güçlü iskelet yapısına sahip olan ırk saldırganlaştırılırsa bir yaban domuzunu bie öldürebilecek güce sahip oluyor.

6.Cane Corso Italiano: Bu köpek ırkı adından da anlaşılacağı üzere İtalya kökenli bir köpek cinsidir. Bu ırklar, estetik ve kaslı vücut yapısıyla göze çarparlar. Bu köpek ırkı doğru eğitilirse evcil bir hayvan olabilirler. Ancak ne kadar evcilleştirilseler de bu köpekler yabancılardan pek hoşlanmaz. Eğer bu ırka sahip olan köpekler saldırganlaştırılırsa arz ettiği tehlike diğer cinslerden katbekat fazla olacaktır.

7.Presa Conorio: Bu köpek ırkının kökeni Kanarya Adaları’na dayanmaktadır. Yavruyken oldukça sevimli olan bu köpekler 64 cm uzunluğa 54 kg ağırlığa kadar büyüyebilmektedir. Uzun bacakları, kaslı vücudu ve güçlü çene yapısı nedeniyle kontrol edilmeleri çok zordur. Bu ırkı Dünya’nın en tehlikeli köpek türü görülmesinin nedeni agresif karaktere sahip olması ve güçlü sezgilerinin olmasıdır. Çok iyi bir koruma köpeği olan Presa’lar saldırganlaştırılırsa vahşi bir yırtıcı kadar ölümcül olabilmektedir.

8. Büyük Done: İyi bir eğitim aldığında bu köpekler, nazik bir dev olabilirler. Ancak bu köpek ırkı öylesine iri ve heybetli yaratıklar olduğundan, uygun olmayan bir şekilde bakıldığında çok tehlikeli olabiliyorlar. Bu köpek ırkları 200 libre kadar ağırlığında ve 86 cm yüksekliğinde oldukları için öldürme makineleri olabilirler.

9. Boksörler: Boksörler avcı köpeklerinin soyundan gelir. Bu köpekler saldırı ve bekçi köpeği olarak kullanılır. Bu ırk güçlü bir çeneye ve güçlü bir ısırığa sahiptir. ABD’de bir boksörün neden olduğu en son rapor edilen ölüm , Arizona’da bir adamın boksörü ve diğer köpekler arasında kavga etmeye çalıştığı sırada meydana gelmiştir.

10. Melez Kurt Köpeği: Bütün köpekler kurtların torunlarıdır. Ancak bugünkü köpek türlerinin birçoğu hala bu vahşi hayvanlarla melezlenmektedir. Bu köpekler birçok devlet tarafından bu kurt melezinin yasaklanmasını istemiştir. Çünkü ABD’de 14 kişinin ölümünden kurt melezlerinin sorumlu olduğu belirlenmiştir.