PROTEZ SAÇ VE SAÇ EKİMİ | Sfenks Portal
arama

PROTEZ SAÇ VE SAÇ EKİMİ

Saçınızda dökülme veya kellik oluştuysa ve aynanın karşısına geçtiğinizde kendinizi beğenmiyorsanız. Saç ekimi veya Protez saç tam da size göre uygulamalar. Eski görünümünüze kavuşmak istiyorsanız ve bunun olmayacağına inanıyorsanız yanılıyorsunuz.
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Star (No Ratings Yet)
    Loading...

Etrafımızda dolaşan her insanın gerçek saçını kullandığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Buna en büyük örnekler sanatçılar olabilir. Her gün televizyonda veya internette gördüğümüz birçok sanatçı protez saç kullanıyor. Örnek vermemiz gerekirse Oğuzhan Koç, Mustafa Ceceli bunlardan iki tanesi ve diğer bilmediğimiz birçok sanatçı protez saç kullanıyor.

Protez saçın Saç ekimine göre en avantajlı yanı bundan istediğiniz anda vazgeçebiliyor olmanız. En dezavantajlı yanına gelecek olursak bakımının maliyetli olması. Her insan dış görünüşüne önem verir ve bunun hiç para harcamadan olabilme ihtimali çok zordur. Günümüzde teknoloji bu kadar gelişmişken neden bundan yararlanmayalım. Gelin biraz protez saç ve saç ekiminin arasındaki farklara göz atalım. Protez saç hiçbir tıbbi müdahale olmaksızın özel bir solüsyon sayesinde yapılmaktadır. Saç ekimi ise kelliğe dirençli olan vücut bölgelerinden saç kökleri alınarak kellik olan bölgeye nakil ile yapılmaktadır. Protez saç kalıcı değildir. Saç ektirilirse bir ömür kullanılır. Protez saç başkasının saçları ile yapılır. Saç ekimi ise vücudunun bazı yerlerinin kıl kökleri ekilerek yapılır. Protez saça sahipseniz yıkama, uyuma gibi durumlarda aşırı dikkatli olmak gereklidir. Saç ekimi yapıldı ise böyle dikkat gerektirecek durumlara gerek yoktur çünkü saç sizin saçınızdır.

Protez saçta saçınız uzadığında dökülebilmektedir. Saç ekiminde ise böyle bir durum söz konusu değildir. Protez saçın dökülen kılları geri gelmez. Saç ekiminde kısa sürede uzar. Protez saça kısa zamanda sahip olabilirsiniz fakat ömrü kısadır. Saç ekim işleminin aşamaları uzun sürer fakat kullanımı bir ömürdür. Protez saçın kendi saçınız gibi görünmesi zordur. Saç ekiminde doğal görüntü hata yapılmadığı sürece olumludur. Protez saçın saç çizgisine uygun yapılması zordur. Saç ekiminde uygun yapılması daha kolaydır.

İki yolunda karşılaştırmasını yaptık. İkisi teknoloji ve tıp biliminin hayatımız soktuğu güzel yöntemlerden bu konuda karar en çok size düşüyor hangisini istiyorsanız yaptırmanız zor değil. Artık her şey elimizin altında.