Instagram'da GIF Paylaşımı Nasıl Yapılır? | Sfenks Portal
arama

Instagram’da GIF Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Instagram gibi bir fotoğraf ve video paylaşma platformunda gif dosyalarını da paylaşmak mümkün. Hem de gönderi olarak veya özel olarak gönderebilmenize de olanak tanıyor.
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Star (No Ratings Yet)
    Loading...

Instagram’da Paylaşımını Yapmak Mümkün Mü?

            Çünkü gif dosyaları aslında birbirini takip eden fotoğrafların peş peşe sıralandığı ve hızlıca oynatılmasından oluşuyor ve doğal olarak instagram platformu tarafından bir video dosyası olarak algılanıyor. Ve video dosyası olarak algılandığından dolayı da paylaşıldığında sizi video paylaşmış olarak sayıyor ve sayaç olarak görüntüleme sistemini devreye sokuyor. Bu kısa bilgilendirmelerden sonra instagram profilinizde istediğiniz gif dosyalarını nasıl paylaşabileceğinizle ilgili bilgilere yer verilecektir.

 Gif Nasıl Bulunur?

            Gif sağlayan birçok platform, uygulama ve online websiteler var ve bu platformlar size aklınıza gelebilecek her türlü görüntünün gif dosyası halini size büyük bir rahatlıkla sunabiliyor. Ayrıca instagram hikaye paylaşma (Instagram Stories) özelliği üzerinden çektiğiniz herhangi bir görüntünün üzerine ekranda yer alan bir GIF arama butonu ile istediğiniz ne varsa bir iki kelimeyle yazıp istediğiniz gif dosyasını bulana dek aşağıya kaydırıp istediğiniz gif dosyasını bulduğunuzda üstüne hafifçe dokunarak doğrudan çektiğiniz görüntünün üzerine anında ekleyebilirsiniz.

            Paylaşımınıza eklediğiniz bu hareketli gif dosyasını büyütebilir, küçültebilir, yanına veya herhangi bir yerine yazı ekleyebilir, kısacası normal olarak nasıl hikaye paylaşımı yapıyorsanız aynı şekilde davranabilirsiniz. İşiniz bittikten sonra eğer alt kısımda bulunan “Kaydet” butonuna basarsanız galerinize video formatında bir dosya kaydedilmiş olacak. Bu video dosyasını isterseniz “Paylaş” bölümünden doğrudan instagram profilinizde paylaşabilirsiniz.

            Saf halinde bir gif paylaşımı yapmak istiyorsanız da belirttiğimiz platformlardan birinden istediğiniz gif dosyasını akıllı telefonunuza indirip galerinize kaydedilmiş olan bu gif dosyasını instagram uygulamasında “Paylaş” bölümünden yine aynı adımları uygulayarak doğrudan olarak ilgili gif dosyasının üzerine herhangi bir ekleme yapmadan profilinizde paylaşabilirsiniz.

benzer içeriklerBENZER İÇERİKLER