AY'DA SAKLANAN GERÇEKLER | Sfenks Portal
arama

AY’DA SAKLANAN GERÇEKLER

Ay’a olan ilgi sadece 20. yy’ da değil yüzlerce yıl önce de vardı. Ay’daki gariplikler eski geleneksel teleskoplarla bile gözlemleniyordu. Ay yüzeyinde bir anda yanıp sönen , parlayan ve belli bir düzen içinde hareket eden devasa ışıklar gözlemleniyordu.
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Karaelmas
  • 1 Star (No Ratings Yet)
    Loading...

            1968’li  yıllara gelindiğinde ise NASA bir proje devreye soktu. Bu yıllarda Ay’a giden astronotlar ay yüzeyinden bir çok veri ve fotoğraf alarak dünyaya geri döndü. Dünya’ya geri dönen astronotlar yeryüzüne döndüklerinde saysız veriyi NASA bünyesindeki birçok bilim adamına teslim etti.

Elde edilen görüntüler de herkesi şok edecek veriler vardı. Çekilen fotoğraflarda Ay yüzeyinde bulunan insan elinden çıkmış harabeler, büyük bodrumlar ve tüneller yer alıyordu. Apollo 15 ekibi, Ay’ın üzerinde gezerlerken  inişe çok yaklaştıkları sırada oldukça yüksek duvarlarla çevrili bir yapı gözlemlediler. Bu bölgede yaklaşık 44 mühendislik eseri yapı tespit edilmiştir. Ancak NASA tüm elde edilen verileri sansürleyerek bu bilgileri halktan gizlemiştir. Bu olayı bilen bazı bilim adamları suskunluğunu korurken bazıları ise bu bilgileri tüm dünyayla paylaşmayı seçiyorlardı.

 NASA’nın laboratuvarında data ve fotoğraf kontrol depertmanının eski yöneticisi olan Ken Johnston ABD’de herkesi şok edecek bilgiler verdi. Jonhston ABD astronotlarının Ay’a indikleri zaman yapay kaynaklı eski harabeler ve daha önce bilinmeyen bir teknoloji bulduklarını söyledi. Astronotlar buldukları nesnelerin fotoğraflarını çektiler ama NASA Jonston’a bu fotoğrafları silmesini ve fotoğrafları yok etmesini emretti. Ayrıca ABD hükümetinin bu bilgiyi 40 yıldır gizlediğini söyledi. Ayrıca Amerikan Havacılık ve Uzay dairesi NASA’nın 40 yıl önce çektiği fotoğrafın üzerindeki küçük bir detay Ay’la ilgili yeni bir iddiayı ortaya çıkardı.

  Ay’a ayak basan astronotlardan önce,  Ay yüzeyine belirlenemeyen bir cismin indiği, ABD’li bilim adamlarının bunu fark ettiği ancak bunu herkesten gizleyerek Ay projesini iptal ettikleri ortaya konmuştur. Bu bilgilerin ise 40 yıl boyunca insanlardan sır gibi saklandığı ortaya atılmıştır. Ayrıca ortaya çıkarılan bir görüntüde, Ay yüzeyinde sıra sıra dizili barakaların bulunduğu bir askeri üssü  andıran görüntüler ortaya çıktı. Ay’ın Dünya’dan görülmeyen karanlık tarafında bir uzaylı üssü olduğu yönündeki söylentiler yıllardır devam ediyor. ayrıca bilim adamları, elde ettikleri bilgilerle, Ay’ın aslında tamamen ölü bir gezegen olmadığını öne sürüyorlar. Ayrıca Ay yüzeyinde zaman zaman yoğun bir hareketlilik gözlendiğini belirtiyorlar.