BAKIŞLARINIZLA BİR ERKEĞİ ETKİLEME YOLLARI | Sfenks Portal
arama

BAKIŞLARINIZLA BİR ERKEĞİ ETKİLEME YOLLARI

Günümüzde erkek-kadın ilişkilerine baktığımızda hep aynı şeyi görürüz. Her zaman erkekler kadınların peşinden koşar.
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • dalanka
  • 1 Star (No Ratings Yet)
    Loading...

Peki hiç düşündünüz mü neden hep erkekler kadınların peşinden koşuyor. Bunun en büyük cevabı DNA’mızda yatıyor.

 Erkeklerde bulunan hormonal etkilerin sebebi, kadınların daha çekici olmasına ya da öyle görünmesine sebep oluyor. Böyle olunca da kadınlar sürekli bir erkeğin ilgisini çekme yollarına başvuruyor. Bu da kadınlar arasında bir rekabete dönüşüyor. Sürekli güzel görünmek istiyor, çekici olmak için bir sürü yollara başvuruyor. Aslında yapılan araştırmalara göre erkekleri etkilemek için bütün bu yollara başvurmanız gerekmiyor. Araştırmalar bir erkeği etkilemek için bakışların çok önemli olduğunu ortaya koyuyor. Erkekler bir kadında sadece dış görünüşe önem veriyor gibi görünselerde , aslında erkeklerin kadınlarda tek bir şeye önem verdiği ortaya çıkmıştır.

Bakışlar…Doğru zamanda doğru bakışları kullanarak karşınızda ki kişiyi etkiniz altına almanız mümkün. Bir erkeği etkilemek  istiyorsanız öncelikle gözlerinizi onun gözlerine kilitlemeniz gerekiyor. Bu bir tür flörtleşme şeklidir. Bunu yaparken anlamlı bakmanız ve onu istedğinizin mesajını verebilirsiniz. Peki her kadın bunu yaparak beğendiği erkeği etkileyebilir mi? Öncelikle şunu söylemek gerekiyor. Her kadın doğuştan şanslı doğmaz. Bazı kadınların bakışları doğuştan etkileyici. Onların bunun için çok çaba sarf etmesine gerek yok. Onlar gözlerini diktikleri diğer erkeğe bakışlarıyla ateş ederler.  Peki bakışları anlam içermeyen kadınlar karşısındaki erkeği etkilemek için ne yapmalı? Bunun için öncelikle anlamlı bakmaya, ne istediğinizin mesajını karşı tarafa en doğru şekilde iletmeye çalışmalısınız. Bunu yaparken gözlerinizin çok hafif tebessüm etmesine izin verin. Ya da bunu yapamıyorsanız karşınızdaki erkeğe sert bakmaya çalışın. Bakışlarda kendine güven çok önemli. Eğer etkilemek istediğiniz erkek sizin kendinize olan güveninizi eksik hissediyorsa bütün bunlar işe yaramaz. Bunu bir örnekle açıklamak gerekirse: Bir kafedesiniz ve hoşlandığınız erkek tam karşınızdaki masada oturuyor. Onun dikkatini çekmek için öncelikle dik oturun. İsterseniz bacak bacak üstüne de atabilirsiniz. Sonra ara ara gözlerinizi karşı tarafa yönlendirin.

 Karşı tarafı rahatsız etmeden bakışlarınızı onun bakışlarına kilitlemeye çalışın. Bunu yaparken bazen gözlerinizi kaçırın. Bir süre sonra karşı tarafta sizi fark etmeye başlayacaktır. O da size baktığında gözlerinizi onun gözlerine sabitleyin. Eğer o da bunu yapıyorsa onu çok istediğinizi, onu çok beğendiğiniz mesajını bakışlarınızla verebilirsiniz. Böyle yaparak karşı tarafı etkileyebilirsiniz. Bu yüzdendir ki bir erkeği etkilemek için o kadar uğraşmanıza gerek yok. Sadece bakışlarınızla bir erkeği etkilemek bu kadar kolay…