DAİMA GENÇ VE GÜZEL KALABİLMENİN 10 SIRRI | Sfenks Portal
arama

DAİMA GENÇ VE GÜZEL KALABİLMENİN 10 SIRRI

Günümüz koşullarında çevre kirliliği, sanayileşme, betonarme evler ve benzeri olumsuzluklar sağlığımızı oldukça etkiliyor. İnsanlar sağlıklı kalabilmek için birçok yola başvuruyor.
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • dalanka
  • 1 Star (No Ratings Yet)
    Loading...

Bütün bunların yanında bu olumsuz koşullar insanların daha da çabuk yaşlanmasına neden oluyor. Bu durum özellikle kadınlar için daha da moral bozucu bir durum olarak ortaya çıkıyor.

 Kadınlar dış görünüşüne erkeklerden daha çok önem verdikleri için ciltlerini korumak ve yaşlandırmayı geciktirmek adına bir sürü yola başvuruyor. Botoks,detoks,estetik makyaj ya da bir çok şey kadınların yaşlanmayı ertelemek ya da genç görünmek için denedikleri formüllerden biri. Akla şu soru geliyor. Peki bütün bu yapılanlar işe yarıyor mu ya da ne kadar işe yarıyor? Peki size şunu söylesem. Daima genç ve güzel kalabilmek artık çok kolay. Sizin için araştırdık ve daima genç ve güzel kalabilmenin 10 sırrını bulduk.

1.Düzenli Seks: Yapılan araştırmalar çiftler arasında yapılan düzenli seksin insanları daha mutlu ettiği ve yaşlanmanın önüne geçtiğini göstermiştir.

2.Et yerine sebze: Yaşamınız  boyunca et yerine  sebzeye daha çok ağırlık verin.

3.Yürüyüş Yapın: Eğer genç ve sağlıklı bir vücuda kavuşmak istiyorsanız en az yarım saat yürüyüş yapın.

4.Bol bol su tüketin: Su doğanın hazırladığı en etkili gençlik iksiridir. Hücrelerinizin uzun ömürlü ve genç kalmasını istiyorsanız, mutlaka su tüketimine özen gösterin. Su cildin daha genç görünmesini sağlar. Kadınlar için 30’ lu yaşlardaki ortalama su ihtiyacı 2 litredir.

5.Sigara, alkol kullanmayın: Alkol ve sigara cildi yaşlandırır. Alkol vücudunuza yaşattığı su kaybıyla cildinizi bira daha yaşlandırır. Cildin her daim genç görünmesini istiyorsanız alkol ve sigaradan mümkün olduğunca uzak durmaya çalışın.

6.Neşenizi Koruyun: Yaşamı ve ölümü gereğinden fazla ciddiye almayın. Bu sizi ihtiyarlatır ve daha çabuk yaşlanmanıza neden olur.

7.Bol bol kalsiyum tüketin: Düzgün bir duruş, güçlü bir iskelet yapısı gençliğin en güzel belirtisidir. Bu yüzden eğer genç bir vücuda sahip olmak istiyorsanız kalsiyum almayı unutmayın.

8.Kilonuzu dengeleyin: Kilonuzu yönetmek için 2-2.5 saat aralıklarla beslenin. Sık kilo değişimleri bedenin özellikle de cildin hızlı yaşlanmasına neden olur.

9.Uyku düzeninize dikkat edin: Dinlenmiş bir yüzle güne başlamak için 7-8 saatlik uyku almaya özen gösterin.

10.Stresten uzak durun: Stres genç bir cildin en büyük düşmanıdır. Eğer cildinizi genç ve taze tutmak istiyorsanız stresten olabildiğince uzak durmaya çalışın.