GÖZ RENGİNE GÖRE KARAKTER ANALİZİ | Sfenks Portal
arama

GÖZ RENGİNE GÖRE KARAKTER ANALİZİ

Dünya üzerinde belki de en zor olan şeylerden biri insanların dış görünüşüne göre karakter yapılarının biliniyor olmasıdır.
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • dalanka
  • 1 Star (No Ratings Yet)
    Loading...

İnsanlarda bu durum kolay gibi görünse de bir insanın dış görünüşüne bakarak karakter yapısının belirlenmesi o kadar kolay değildir. İnsanların kıyafetlerinden, saç şekillerinden, yürüyüşlerinden hatta jest ve mimiklerinden insanların karakterini az çok tahmin edebilirsiniz.

Bunlar kolay olan durumlardır. Peki size şunu söylesem. Göz rengine göre bir insanın karakter analizini yapabilir misiniz? Benim karakter analizinde bahsettiğim zor olan durumda budur. Yapılan araştırmalar insanların karakter yapısını belirlemek için sadece kıyafet, saç, ses tonu, jest ve mimiklerin yanında göz rengininde önemli olduğunu ortaya koymuştur. Dr. Anthony Fallane, Edinburg üniversitesinde yaptığı çalışmada “Göz nörolojik açıdan direkt beyinle bağlantılı bir organ. Hatta beynimizin bir parçası. Beyin aktivitelerimiz doğal olarak gözlerimize yansıyor” diyor. Bu da gösteriyor ki karakter yapısında göz renginin önemi büyük. Şimdi sizlere bu açıklamalar doğrultusunda göz renklerinin hangi karakter yapısına sahip olduğunu açıklıycaz.

Koyu Kahverengi ve Siyaha Yakın Olan Gözler: Doğuştan liderlik özelliklerine sahip ve çok keskin kararlar verebilen karakterdir. Aynı zamanda bu göz rengini taşıyan insanlar odaklanma konusunda çok başarılı olduklarından genelde sporda başarılı oluyorlar.

Mavi Gözler: Bu göz rengine sahip insanların büyük bir manevi gücü bulunuyor. Egoist olmak mavi göz rengine sahip kişilerde baskın özellik olarak görülüyor. Bu göz rengine sahip insanların acıya çok dayanıklı olduğu saptanmıştır. Bu renge sahip insanların çoğunlukta olduğu toplumlar daha özgür topluluklar oluşturuyorlar.

Gri Gözler: İki farklı karakteri bünyesinde taşıyan gri renk gözlere sahip insanlar hakkında söylenebilecek en önemli şey, herkesten sakladıkları bir yönlerinin olduğu. Bu göz rengine sahip insanların renk tonu biraz daha açıksa ortaya bir kahraman çıkıyor. Uçuk mavi renge benzetilen bu renk tonuna sahip insanlar, genelde diğer insanlara yardım etmek için uğraşan insanlar oluyor.

Ela Gözler: Bu gözlere sahip insanlar genel olarak spontane yaşayan ve özgürlükçü insanlar olarak ortaya çıkıyor. Yapılan araştırmalarda ela gözlü insanların sindirim sistemi sorunlarını daha çok yaşadığı tespit edilmiştir.

Açık Kahverengi Gözler: Bu göz rengine sahip insanlar, arkadaş canlısı ve sıcakkanlı insanlar olarak ortaya çıkıyor. Yapılan araştırmalara göre, bu renge sahip insanlar, kibar, saygıdeğer ve ağırbaşlı olduklarını ortaya koyuyor. Ayrıca bu göz rengine sahip insanların diğer insanlardan daha az uyudukları tespit edilen bir başka veri.

Yeşil Gözler: Çekicilik bu gözlere sahip insanların ortak özelliklerinden biri. Bu göz rengine sahip kişiler etrafındaki kişileri en hızlı etki altında bırakanlar olarak tespit edilmiş. Bu insanlar gizemli ve özgüveni yerinde olan insanlar. Yaratıcı olan ve sinirlerini kolay kontrol edebilen yeşil gözlüler , kriz yönetimleri için biçilmiş kaftan