GÖZ TORBALARIMIZLA BAŞA ÇIKMANIN YOLLARI | Sfenks Portal
arama

GÖZ TORBALARIMIZLA BAŞA ÇIKMANIN YOLLARI

Kadınların ya da erkeklerin güzellik uğruna denediği yöntemler oldukça fazla. Özellikle kadınların dış görünüşe erkeklerden daha çok önem verdiği herkesçe bilinen bir gerçek.
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • dalanka
  • 1 Star (No Ratings Yet)
    Loading...

Çeşitli makyaj malzemeleri, botoks, detoks ya da birçok doğal yöntem kadınların güzelleşmek adına denedikleri yöntemler.

 Ancak erkeklerin bunların dışında kadınlarda en çok dikkat ettiği en önemli şey bakışlar. Bu yüzdendir ki kadınlar göz yapılarına çok önem veriyor. Göz makyajını güzel yapmak, göz çevresindeki kırışıklıklardan kurtulmak ya da daha güzel bakışlara sahip olabilmek için bir çok yöntem kullanıyor. Bu yöntemler bakışlarını güzel yapıyor. Ancak göz çevresinde  oluşan bazı sağlık sorunları bakışların güzel görünmesine engel oluyor. Göz torbaları adını verdiğimiz gözün altında oluşan şişkinlik bakışları etkiliyor. Peki bu göz altı torbaları neden oluyor? Bunun bir çok nedeni var. Göz altı torbalarının nedenlerinden biri yaşlanma.

 Yaş ilerledikçe göz altındaki deride incelme ve sarkma olduğundan, yaşla birlikte göz altı torbaları ortaya çıkıyor. Uykusuzlukta göz altı torbalarının oluşma nedenlerinden biri. Yorgunluk ve stres , su kaybı, genetik yapı, alerji ve soğuk algınlığı, gözleri ovmak ya da kaşımak, regl dönemi, sigara ve alkol, güneş ışınları  da göz altı torbalarının oluşma nedenlerindendir. Peki ortaya çıkan göz altı torbalarıyla nasıl başa çıkarız? Tedavi, göz altı torbalarının hangi aşamada olduğuna bağlı olarak değişiyor. Eğer göz altı torbalarının nedeni yorgunluğa , düzensiz yaşama bağlıysa, yaşantımıza dikkat etmek, dinlendirici ve göz altı dokusunu sıkılaştırıcı dermokozetikleri kullanmak yeterli ve faydalı olacaktır.

 Göz altı torbalarının oluşmaması için yiyeceklerde tuzun azaltılması gerekiyor. Çünkü tuz aslında göz altı şişkinliklerinin em önemli sebeplerinden birisi. Göz altı torbaları ile uyanmak istemiyorsanız, rahat bir uyku almaya çalışın.  Yatmadan önce makyajınızı mutlaka temizlemeye özen gösterin. Özellikle göz çevresi makyajıyla uyumayın. Alkolden ve sigaradan uzak durun. Gün içinde çok geç saatlerde alkol alıp, yorgun bir halde uyursanız, ertesi sabah vücudun vücudun bu yorgunlukla başa çıkamadığını ilk olarak göz altı torbalarından anlayacaksınız.

Göz çevrenizi korumak için güneşin zararlı ışınlarından mutlaka korunun. Beslenme biçiminde mutlaka bol kolojen arttırıcı gıdalar tüketin. Çünkü kolojen proteinli gıdalar vücudumuza , cildimize elastikiyet vermektedir. Aşırı su tüketmek de göz altı torbalarına sebep olur. Göz altı torbaları için ayrıca evinizde de kolay çözümler deneyebilirsiniz. Soğuk patates dilimlerini , salatalık dilimlerini göz çevrenize maske olarak uygulayın. Soğuk çay maskesi de göz altı torbalarının giderilmesi için diğer bir yöntemdir.