GÜNÜMÜZDE TREND OLAN MAKYAJ ÖNERİLERİ | Sfenks Portal
arama

GÜNÜMÜZDE TREND OLAN MAKYAJ ÖNERİLERİ

Tarih boyunca kadınların güzellik uğruna bir sürü formülleri denedikleri görülüyor. Bunu yapılan arkeolojik kalıntılar da destekliyor. Günümüzde ise kadınlar güzellik için kıyafetten tutun, saç bakımı, makyaj, cilt bakımı ve bir sürü testten geçiyor.
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • dalanka
  • 1 Star (No Ratings Yet)
    Loading...

Durum böyle olunca her geçen gün birbirinden çeşit kıyafet, aksesuar ve kozmetik ürünleri ortaya çıkıyor. Bunlara her yıl yenisi ekleniyor.

Kıyafet, güzellik  ilgi çekmek için çok önemli bir unsur olurken onun tamamlayıcısı olan makyajda günümüzün vazgeçilmezlerinden biri. Çılgınlık o kadar büyüyor ki her yıl kıyafette olduğu gibi makyajda da moda ortaya çıkıyor. Her yıl hatta her mevsim makyaj trendleri değişiyor. Durum böyle olunca kadınların aklına şu soru geliyor. Günümüzün makyaj trendleri neler? Şimdi ise size günümüzde trend olan makyaj önerilerinden bahsedeceğim. 2017-2018 Sonbahar- Kış makyaj trendlerine baktığımızda cesur ve canlı renklerin hakim olduğunu görüyoruz.

Dudak renkleri artık kestane, kiraz, erik tonları ve koyu tonlar olacaktır. Göz farlarına baktığımızda eğlenceli ve renkli renkler görülüyor. Kaşlar ise sıradan olmamalı. Kalın doğal kaşlar ya da boyalı tarzda kaşlar bu yılın modası olacaktır. Şimdi bunları tek tek inceleyelim:

1.Gökkuşağı Makyajı: Gözlerde gökkuşağının renklerinde oluşması pek alışıldık bir durum değildir. Gökkuşağı makyajı farklı ve özgün bir 2018 makyaj trendi.

2.Doğal Bakış: Çok hafif bir göz makyajı yaparak, bakışlarda doğallığı sağlayabiliriz.

3.Göz kapaklarında renkler:2018 makyaj trendlerinin içinde göz kapaklarına sürülen canlı renkler hakim.

4.Canlı Renkli Kirpikler: Kirpiklerinizin dikkat çekmesini istiyorsanız onları renklendirin. Son trendlere baktığımızda doğal kirpikler yerine renkli kirpiklerin hakim olduğunu görüyoruz.

5.Sarı Renkli Göz Kapakları: Eğer saç renginizde sarıya yakın tonlar varsa gözkapaklarınızı sarıya boyayabilirsiniz.

6.İki Tonlu Ruj: Dudaklarda artık tek renk yerine aynı rengin iki tonu  hakim olacak. Örneğin kırmızı rengin yakın tonları dudaklarınıza daha ateşli bir görünüm katacak.

7.Cesur Marjinal Makyaj: Cesur ve marjinal makyajla önemli festivallerde herkes tarafından tanınabilirsiniz.

8.Tamamlanmamış Göz Kalemi Trendi: Bilinçli bir şekilde tamamlanmamış göz makyajı farklı ve ilgi çekici. Bu makyaj trendi sonbahar ve kış sezonunun vazgeçilmezleri arasında.

9.Metalik Göz Farı: Gözlerinizin üzerine sürülen farın metalik renkte olması onları daha hoş görüntü katar.

10.Üstten ve Alttan Eyeliner: Gözlerin üstüne ve altına sürülen eyeliner, gözlere güzel bir görünüm sunuyor. Denemenizi tavsiye ederiz.

11.Koyu ruj trendi:2018 yılının ruj renklerinden biri de koyu özellikli dudak görünümleri. Bu şekilde tercih edeceğiniz koyu özellikli renk sizi çok mükemmel gösterebilir.

12.Yumuşak Şeftali Tonları: Bu sene sıklıkla hafif şeftali tonlarını makyajda görebiliyoruz. Bu renk özellikle gözlerde ve yanaklarda tercih ediliyor.

benzer içeriklerBENZER İÇERİKLER