KİRPİKLERİNİZİN DAHA UZUN OLMASI İÇİN YAPMANIZ GEREKENLER | Sfenks Portal
arama

KİRPİKLERİNİZİN DAHA UZUN OLMASI İÇİN YAPMANIZ GEREKENLER

Güzellik, güzellik, güzellik… Kadınların en çok zamanını ayırdığı konuların başında geliyor. Giyimden tutun da saç trendleri, makyaj önerileri, cilt bakımı ve daha birçok konu kadınların ilgi alanı.
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • dalanka
  • 1 Star (No Ratings Yet)
    Loading...

Durum böyle olunca da kadınlar güzelleşmek adına bir sürü formül denemekten vazgeçmiyor. Ancak kadınların en çok merak ettiği konuların başında çekici bakışlar geliyor.

Çekici bakışlara sahip olmanın yollarını arayan kadınlar bunun cevabının daha uzun kirpiklere sahip olmaktan geçtiğini biliyor. Şöyle bir gerçek var ki uzun ve dolgun kirpikler gerçekten de bakışlar için çok önemli. Durum böyle olunca akla şu soru geliyor. Daha uzun kirpiklere sahip olmak için ne yapmamız gerekiyor? İşte kirpiklerinizin daha uzun olması için yapmanız gerekenler:

1.Kirpik büyümesi için vitamin takviyeleri: Biotin hem saç hem de kirpiklere güç ve uzunluk artışı veren suda eriyen bir B vitaminidir. A vitamini de vücutta hücre ve dokuların sağlıklı gelişiminden sorumlu olup kirpiklerin büyümesini teşvik eder.

2.Kirpikleri beslemek için Hint yağı: Gerçek bir kirpik takviye tedavisi için hint yağı deneyebilirsiniz. Hint yağı kirpikleri nemli, ful ve yumuşak tutmaya yardımcı olmak için asırlardır kullanılan doğal bir çözümdür.

3.Kirpik kremleri veya E vitamini:  Saç bakımında kullandığınız gibi kirpikleriniz için de kirpik kremleri kullanabilirsiniz. Genellikle keratin ya da biyotin gibi proteinler içeren kirpik kremleri de kirpikleri güçlendirmeye ,nemlendirmeye, uzamasına ve hatta kırılmalarını önlemeye yardımcı olur.

4.Yeşil çay: Yeşil çay güçlü bir antioksidan olmasının yanı sıra kirpik büyümesi için de kullanılabilir. Bir pamuk ile kirpiklere serin ve şekersiz yeşil çay uygulayın ve gözünüzün içine sıvı kaçmamasına özen gösterin.

5.Yumurta beyazı ve hint yağı: Her iki malzemeden 2 damla alın ve karıştırın. Kirpiklere bu karışımı sürün ve gece boyunca bırakın.