NEDEN HEP GÜZEL KADINLAR ALDATILIR? | Sfenks Portal
arama

NEDEN HEP GÜZEL KADINLAR ALDATILIR?

Günümüzde kadın erkek ilişkilerine bakıldığında aslında yanlış bildiğimiz bir bilgi ortaya çıkıyor. Toplumun bakış açısına göre güzel Kadınlar çirkin kadınlara göre daha şanslı. Erkeklerin daha çok güzel kadınlara yöneldikleri gibi bir bilgi ortaya çıkıyor.
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • dalanka
  • 1 Star (No Ratings Yet)
    Loading...

Aslında bu durum pekte şaşırtıcı değil. Ancak yapılan araştırmalara göre erkeklerin ilgi alanına güzel ve çekici kadınlar girse de erkekler daha çok çirkin kadınlara yöneliyor. Çevrenizden ya da magazin haberlerinden duymuşsunuzdur. Filanca ünlü karısını filanca kadınla aldattı diye. Erkeğin karısına baktığınızda karısının daha güzel, beraber olduğu kadının ise daha çirkin olduğunu görürsünüz. Bu durum çoğunlukla böyledir. Peki hiç merak ettiniz mi neden erkekler güzel kadınlar dururken çirkin kadınlara yönelir. Bunun bir çok cevabı vardır. Herkesçe bilinen bir cevap erkeğin özgüven eksikliğidir.  Bunu biraz daha açmak gerekirse erkek her zaman kendinden daha güçsüz ve kendisini yormayacak bir kadın seçer.  Bunun nedeni güzel ve güçlü kadınların her zaman erkeği yormalarıdır. Güzel kadınlar daha güçlü olduklarından karşısındaki erkeği daha çok yorarlar.

 Güzel ve güçlü  olmak kadın için fazla özgüven sahibi olmasına bu yüzden erkeği daha çok yormasına neden olur. Her zaman güçlüyüm, zekiyim ve elimi sallasam ellisi diye hareket eden kadın, erkek için daha çok zorlaşır. Erkekte bu yüzden zor olan kadını tavlamak yerine daha basit ve onu uğraştırmayacak kadını seçer. Bir erkeğin güzel bir kadınla yapmış olduğu bir yıllık bir ilişki bile onun için bir ömür sürmüş gibi olur. Bir diğer neden ise güzel ve güçlü kadınların hiçbir şeyi kolay kolay beğenmemeleri. Erkek ne kadar uğraşırsa uğraşsın güzel ve güçlü kadının dikkatini çekemez.

Üstelik kadın güzel ayrıca zeki de olursa bu durum erkek için daha da yorucu hal alır. Ayrıca güzel ve çekici kadının etrafında daha çok erkek rakip bulunacağından erkek için bu durum güzel  kadından vazgeçmesine neden olur. Bu yüzden erkekler güzel kadınlar yerine, daha çirkin ve kendilerini uğraştırmayacak kadınlara yönelir. Güzel bir kadınla evli olan bir adamın karısını çirkin bir kadınla aldatmasının nedeni de budur. Güzel karısından bunalan adam kendini uğraştırmayacak daha çirkin ve basit kadına yönelir.