ÜNLÜLERDEN MAKYAJ ÖNERİLERİ | Sfenks Portal
arama

ÜNLÜLERDEN MAKYAJ ÖNERİLERİ

Günümüzde hemen hemen her kadın makyaj yapıyor. Son trendleri takip ediyor, hangi kıyafetin hangi makyajla tamamlanacağını araştırıyor. Bunu yaparken sizin işinizi kolaylaştıracak bir çözüm sunmak istiyorum.
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • dalanka
  • 1 Star (No Ratings Yet)
    Loading...

Nerdeyse her gün  magazin izleriz, oradaki sevdiğimiz ünlülerin nereye gittiğine, ne giydiğine , hangi makyajı yaptığını merak ederiz. Aslında modayı onlarla takip ettiğimiz de söylenebilir. İşte bu yüzden sizin için araştırdık ve hangi ünlünün hangi makyajı tercih ettiğini tespit ettik. İşte ünlülerden makyaj önerileri:

Blake Lively: Sade makyajını patlayan kırmızı ruj ile tamamlayan Blake Lively’ de olduğu gibi seksapalitenizi ortaya çıkaracak.

Margot Robbie: Siz de Margot Robbie gibi abartıdan kaçıyorsanız ve sarışınsanız yumuşak tonlarla yüz hatlarınıza hafif renk vermeniz yeterli. Ayrıca yine yumuşak tonlarda bir allık ile ışıldayacaksınız.

Amanda Peet: Amanda Peet gibi beyaz bir teniniz varsa yalnızca şeffaf bir parlatıcı ve etkileyici bir maskara oldukça çekici ve bakımlı bir görünüm kazanmanızı sağlayacak.

Hadise: Hadise makyajı yapmak için öncelikle cildinizi temizleyip nemlendirmeniz gerekiyor. Makyajın zeminin oluşturmak için, tüm yüzünüze makyaj altı bazı uygulayın. Ardından ten renginizle uyumlu bir renkte fondöteni , tüm yüzünüze nazikçe sürün. Göz altlarınızdaki koyu renk halkaları kapatmak için kapatıcı uygulayın. Göz kapaklarınıza çok beyaz olmayan kırık tonda bir far sürün. Ardından metalik gri ya da siyah renkte bir far sürerek, göz kenarlarının tamamına dağıtın. Göz kapaklarınıza sürdüğünüz koyu renk fardan , kirpiklerinizin alt kısmına da ince bir şekilde sürün. Gözünüzü şakaklarınıza doğru gerdirerek ince bir çizgi şeklinde eyeliner sürün. Elmacık kemiklerinize , abartılı olmayacak şekilde pembe renkte bir allık sürün. Son olarak dudaklarınıza doğal renkli hafif bir ruj sürün.

Barbara Palvin:  Barbara Palvin yaz makyajında sadeliği tercih ediyor. Günlük hayatında genellikle yok gibi duran makyaj stiliyle karşımıza çıkıyor.

Natasha Poly: Natasha Poly her daim iddialı göz makyajıyla dikkati çekiyor. Özel davetlerde yoğun göz kuyruklu göz makyajını tercih ediyor.

Gigi Hadid: Gigi Hadid makyajı denildiğinde akla ilk olarak strobing tekniği geliyor. Işıl ışıl parlayan ten makyajı ,Gigi’ nin güzelliğini ön plana çıkarıyor. Gigi Hadid, aydınlatıcıyı genellikle elmacık kemiklerinde ve göz pınarlarında tercih ediyor.

Adriana Lima: Adriana Lima makyajıda tenin kusursuz görünmesi gerektiğini söylüyor. Her tene uygun fondöten seçiminizi yapmanız gerekiyor. O daha çok kaşları ve dudakları ön plana çıkarıyor. Adriana genellikle buğulu göz makyajını tercih ediyor. Kaşları için ise , kaş rengine uygun bir kaş pomadı kullanarak kaşlarının arasındaki boşlukları dolduruyor. Dudak rengi için ise mat, nüde tonlarda ruj kullanıyor.